sobota, maja 18, 2013

Green Pharmacy - szampon do włosów suchych - z olejkiem arganowym i granatem

Green Pharmacy - szampon do włosów suchych - z olejkiem arganowym i granatem


Opis producenta:

Szampon do włosów suchych. W ziołowych szamponach serii Green Pharmacy zebraliśmy wszystko czym obdarza nas Matka Natura. Od wieków naturalny olej arganowy, marokańskie złoto, przywraca włosom blask, regeneruje, wygładza, ułatwia czesanie i stylizację, nadaje miękkość, elastyczność, chroni przed czynnikami zewnętrznymi. Wzmacnia i odżywia skórę głowy. Pantenol nawilża i regeneruje tak jak ekstrakt z granatu, który dodatkowo odświeża kolor włosów. Szampon daje im lekkość, blask, elastyczność i nawilżenie.
Sposób użycia: Na mokrych włosach rozetrzeć niewielką ilość szamponu, spienić i wetrzeć w skórę głowy. Spłukać i powtórzyć mycie.
Od wieków naturalny olej arganowy, marokańskie złoto, przywraca włosom blask, regeneruje, wygładza, ułatwia czesanie i stylizację, nadaje miękkość, elastyczność, chroni przed czynnikami zewnętrznymi. Wzmacnia i odżywia skórę głowy. Ekstrakt z granatu nawilża i regeneruje oraz  odświeża kolor włosów. Szampon daje im lekkość, blask, elastyczność i nawilżenie.

Skład:

  1. Aqua - woda
  2. Sodium Myreth Sulfate - detergenty syntetyczne, które z środków do odtłuszczania, mycia urządzeń i pomieszczeń wylądowały w kosmetykach dla ludzi. Powodują przesuszenie się skóry, zaburzenia wydzielanie łoju i potu, upośledzenie czynności gruczołów, podrażnienia skóry, świąd i wypryski, plamy, guzki zapalne i cysty ropne, podrażnienia oczu i zapalenie spojówek, oraz nieżyt nosa. Mają umiejętność przenikania do całego organizmu i uszkadzają układ nerwowy i układ odpornościowy skóry. Mogą mieć działanie rakotwórcze poprzez zanieczyszczenie dioksanami. Wpływają również negatywnie na kondycję włosów uszkadzając ich osłonki, oraz powodując ich łamliwość i rozdwajanie. Nieco łagodniejszy niż SLS.
  3. Lauryl Glucoside - Poliglukozyd laurylowy. Niejonowa substancja powierzchniowo czynna. Substancja hydrofilowa, rozpuszczalna w wodzie. Bezpieczna dla środowiska - biodegradowalna. Trwała w środowisku zasadowym. Substancja łagodna dla skóry, łagodzi ewentualne drażniące działanie wywołane przez anionowe substancje powierzchniowo czynne na skórę. Substancja myjąca - usuwa zanieczyszczenia z powierzchni skóry i włosów. Emulgator O/W, składnik umożliwiający powstanie emulsji. Substancja pianotwórcza, stabilizująca i poprawiająca jakość piany w mieszaninie z anionowymi substancjami powierzchniowo czynnymi. Pełni rolę modyfikatora właściwości reologicznych (czyli poprawia konsystencję powodując wzrost lepkości) w preparatach myjących, zawierających anionowe substancje powierzchniowo czynne, dzięki tworzeniu tzw. mieszanych miceli. Ponadto pełni rolę solubilizatora, czyli umożliwia wprowadzanie do roztworu wodnego substancji nierozpuszczalnych lub trudno rozpuszczalnych w wodzie, np. kompozycje zapachowe, wyciągi roślinne, substancje tłuszczowe.
  4. Cocamide DEA - Niejonowa substancja powierzchniowo czynna. Substancja umiarkowanie lipofilowa, słabo rozpuszcza się w wodzie. Niestabilna chemicznie. Substancja myjąca, pianotwórcza, stabilizująca i poprawiająca jakość piany w mieszaninie z anionowymi substancjami powierzchniowo czynnymi. Znajduje się na liście substancji dozwolonych do stosowania w kosmetykach wyłącznie w ograniczonej ilości, zakresie i warunkach stosowania. Maksymalne stężenie amin drugorzędowych w produkcie gotowym nie powinno przekraczać 0,5%, także maksymalne stężenie amin drugorzędowych nie powinno przekraczać 5% (dotyczy surowców). Ponadto substancji nie należy stosować z substancjami nitrozującymi. Maksymalna zawartość nitrozoaminy nie powinna przekraczać 50 mikro g/kg. Substancja nie powinna być przechowywana w pojemniku zawierającym azotyny. Jest substancją szkodliwą chemicznie dla środowiska.
  5. Cocamidopropyl Betaine - Kokamidopropylobetaina. Amfoteryczna substancja powierzchniowo czynna otrzymywana z kokosa. Główne zastosowanie to preparaty myjące. Substancja myjąca, pianotwórcza, stabilizująca i poprawiająca jakość piany w mieszaninie z anionowymi substancjami powierzchniowo czynnymi. Jest to detergent anionowy, podstawa płynów kąpielowych, żeli do kąpieli, szamponów i mydeł w płynie. Aprobowany przez ECOCERT do stosowania w kosmetykach naturalnych.
  6. Sodium Chloride - Chlorek sodu, sól kuchenna. Wpływa na konsystencję kosmetyków myjących - powoduje wzrost lepkość w preparatach zawierających anionowe substancje powierzchniowo czynne. Substancja stosowana w preparatach do higieny jamy ustnej jako substancja polerująca oraz redukująca nieprzyjemny zapach.
  7. Panthenol  - Pantenol. Substancja pochodzenia syntetycznego. Nawilża, działa przeciwzapalnie, jest naturalnym prekursorem witaminy B5 (kwasu pantotenowego), substancji bardzo szeroko rozpowszechnionej w przyrodzie, obecnej w każdej żywej tkance. Pantenol może występować w postaci dwóch odmian (izomerów) określanych literami D- i L-. Tylko jedna z nich (D-pantenol) wykazuje aktywność biologiczną, izomer L- jest nieczynny i nie ulega przekształceniu w witaminę B5. Ma silne własności higroskopijne. Pantenol należy do silnie działających stymulatorów wzrostu i odnowy komórek, zarówno naskórka jak i skóry właściwej. Wykazuje silne działanie gojące przy różnych rodzajach uszkodzeń skóry i błon śluzowych, łagodzi podrażnienia i nieprzyjemne objawy wywołane czynnikami alergogennymi.
  8. Argania spinosa krenel oil - olej arganowy
  9. Punica granatum extract - ekstrakt z granatowca właściwego (granatu), zawiera specyficzne związki polifenolowe, w tym antocyjanidyny, gallotaniny, elagotaniny, dodatkowo wysokie stężenia witamin C i z grupy B. Surowiec chroni skórę przed szkodliwym działaniem wolnych rodników, aktywuje procesy regeneracji skóry i przyspiesza gojenie podrażnień, stymuluje syntezę kolagenu i elastyny, poprawia ukrwienie i koloryt skóry, działa bakteriostatycznie
  10. Polyquaternium 10 - IV-rzędowa sól amoniowa, zmniejsza elektryzowanie się włosów, poprawia rozczesywalność. 
  11. Citric Acid - Kwas cytrynowy. Pochodzenia roślinnego. Naturalny ekstrakt owoców cytrusowych. Szeroko stosowany w kosmetyce jako środek wspomagający działanie innych składników aktywnych. Składnik pomocniczy w ustawieniu wartości pH. Substancja maskująca (związki organiczne), którą dodaje się do środków kosmetycznych, aby mogła wytworzyć z jonami metali kompleks (całość) przez co może wpłynąć na stabilność i/lub wygląd kosmetyków.
    Citric Acid należy do kwasów AHA i działa na skórę lekko złuszczająco, dlatego też używany często w peelingach jako jeden ze składników.
  12. Parfume - Związki zapachowe pochodzenia różnego.
  13. Benzyl Alcohol - Alkohol benzylowy. Pochodzenia chemicznego. Syntetyczny alkohol otrzymywany z ropy naftowej lub smoły węglowej. Najprostszy alkohol aromatyczny, występujący w postaci bezbarwnej, przejrzystej, oleistej cieczy, słabo rozpuszczalnej w wodzie. Substancja o lekko słodkawym, delikatnym, migdałowym zapachu. Składnik stosowany najczęściej jako rozpuszczalnik lub zmywacz do farb i lakierów, jego estry używane są w perfumerii do kompozycji zapachowych.
    Środek o działaniu lekko znieczulającym, w wysokich dawkach może podrażniać skórę.
  14. Methylchloroisothiazolinone - Metylochloroizotiazolinon. Konserwant. Ma działanie alergizujące i oddziałują na układ nerwowy. Znajduje się na liście substancji konserwujących dozwolonych do stosowania z ograniczeniami w produktach kosmetycznych. Jego dopuszczalne maksymalne stężenie w gotowym produkcie to 0,0015%.  
  15. Methylisothiazolinone -  Metyloizotiazolinon. Konserwant. Ma działanie alergizujące i oddziałują na układ nerwowy. Znajduje się na liście substancji konserwujących dozwolonych do stosowania z ograniczeniami w produktach kosmetycznych. Jego dopuszczalne maksymalne stężenie w gotowym produkcie to 0,01%.
Cena:

ok 8zł/ 350ml

Mój opis:

Opakowanie:
Plastikowe, koloru brązowego, lekko przezroczyste, z łatwością zobaczymy ile szamponu nam zostało. Ma ładne naklejki, które są wodoodporne. Zamykane jest na zatrzask, który łatwo się otwiera, nawet gdy mamy ręce całe w szamponie. Design opakowania kojarzy mi się z jakimś zielarskim kosmetykiem :)

Konsystencja:
Dość gęsta, jednak dobrze się pieni na włosach

Zapach:
ziołowy, jednak podoba mi się - w przeciwieństwie do wersji rumiankowej :) >KLIK<

Kolor:
Przezroczysty


Moja ocena:

Szampon ma dość charakterystyczne opakowanie, które jednym przypadnie do gustu innym niestety nie. Naklejki się nie zdzierają, a napisy na nich nie znikają. Zamknięcie jest solidne i nie otworzy się nam np podczas podróży. Ma ładny, lekko wyczuwalny, słodki zapach, który umila mycie włosów. Niestety nie utrzymuje się ona włosach zbyt długo. Szampon ten bardzo dobrze myje włosy, jednak średnio się pieni i bardzo trudno rozczesać po nim włosy - brak SLS'sów w składzie. Jak dla mnie jest to dużym plusem, gdyż unikam szamponów z SLS'sami.  Na problemy z rozczesywaniem włosów, znalazłam złoty środek, są to dwie odżywki: Yves Rocher z olejkiem jojoba oraz Garnier Doux z olejkiem awokado i masłem Karite. Jeśli to nie pomaga, mam niezastąpioną schaume w sprayu >KLIK< :) .Wcześniej używałam również szamponu tej firmy ale z rumiankiem (recenzja >KLIK<) i byłam z niego bardzo zadowolona, jednak postanowiłam zmienić, go na ten ze względu na olej arganowy w składzie. W końcu jest on bardzo dobry dla włosów, m.in. pomaga je odbudować i nawilża. Ten szampon również spełnił moje oczekiwania. Po umyciu nim włosów, stają się świeże, puszyste, lekkie i błyszczące. Dzięki niemu pozbyłam się łupieżu i swędzenia głowy, które niestety dostałam po jednym szamponie z Yves Rocher :/ 
Czy zakupię ponownie? Z pewnością :)




61 komentarzy:

  1. SMS jest tylko odrobinę łagodniejszy od SLS...:/

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Tu już nawet nie o to chodzi. Po szamponie z SLS'ami dostaje straszny łupież, po tych z SMS nie :)

      Usuń
  2. strasznie nie lubie szamponów które plącza wlosy ;/ albo cięzko po nich roczesac... tak tak, odzywka awsze u mnie idzie, ale jednak niemsak pozostaje ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. U mnie niestety też, ale ten mały minus jakoś przeboleje ;)

      Usuń
    2. Zazwyczaj szampony do włosów suchych nie plączą włosów, a ten wręcz przeciwnie...

      Usuń
    3. To zależy od składu :) każdy szampon z GP niestety plącze włosy :/

      Usuń
  3. Ja używam szamponów GP tylko wtedy kiedy mam zamiar położyć maskę na włosy :).

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Jak dla mnie są to szampony do codziennego stosowania :)

      Usuń
  4. bardzo fajny wpis, co cenię sobie najbardziej to szczegółowy opis składu. Bardzo zwracam na niego uwagę i sama staram się analizować .

    Pozdrawiam :))

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dziękuje :) starałam się aby każdy mógł zrozumieć skład i zadecydować czy jest to produkt dla niego :) mało kto umie czytać składy kosmetyków, a są one bardzo ważne :)

      Usuń
  5. ciekawa recenzja.rozejrze sie za nim

    OdpowiedzUsuń
  6. Ja miałam ten szampon w wersji łopianowej :) Bardzo dobry produkt :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Moja siostra właśnie zakupiła tę wersję i bardzo chwali ;)

      Usuń
  7. Wow, swietna rekomendacja;) Obilo mi sie o uszy, ze niedlugo ma byc promocja szamponow GP w Naturze;) Bardzo mi sie podoba, ze olej i ekstrakt sa przed zapachem;) Generalnie platania sie nie boje- na wiele roznych ktore wyprobowalam tylko HIPP mi placze;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Oo dobrze wiedzieć ;)Dokładnie, tzn, że jest ich więcej w szamponie :)
      Ja do plątania się przyzwyczaiłam ;) dobra odżywka i włosy są gładkie oraz łatwo je rozczesać ;)

      Usuń
  8. U mnie niestety wszystkie szampony Green Pharmacy wysuszały mi włosy:( Ale dobrze się sprawdzały w myciu samej skóry głowy ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. U mnie takiego efektu nie zauważyłam ;) ale moja skóra głowy wreszcie pozbyła się swędzenia i łupieżu :) za to kocham szampony z GP <3

      Usuń
  9. Ciekawy szampon - nigdy z tej firmy nie miałam;)
    pozdrawiam
    http://kosmetycznawyspa.blogspot.co.uk/

    OdpowiedzUsuń
  10. Nie próbowałam ale myślę, że się skuszę :) może u mnie też się sprawdzi :)

    OdpowiedzUsuń
  11. Świetne opakowanie, lubię takie buteleczki. Skład bardzo przyjmny, fajnie że jest bez sls i z olejkiem arganowym, szkoda jednak, że plącze włosy, rzadko stosuję odżywki, więc miałabym ogromny problem z rozczesaniem włosów. Nie wykluczam jednak, że kiedyś się na niego skuszę.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Bez odżywki nie wiem czy wgl bys rozczesała włosy :/

      Usuń
  12. Ja ostatnio włąśnie zastanawiałam się nad kupnem tego szamponu, ale chyba zrobię to jak wykończę zapasy. Kusi mnie własnie ta niska cena, przyjazny skład no i duża pojemność. W dodatku to już kolejna recenzja, w której ktoś chwali, że nie swędzi po nim skalp!!
    No i w ogóle- jaka porządna analiza! Dziękujemy Ci za prace, jaką w to włożyłaś :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. To ja dziękuje że zauważyłaś ;)) Bardzo miło mi, że komuś się to podoba i czyta ;)

      Szampony GP świetnie sobie radzą ze swędzeniem skóry głowy :)

      Usuń
  13. Liczyłam ,ze jest fajny i ciesze się ,ze taki się okazał :) Mnie również zachęca do zakupu ten olejek argonowy w skłądzie :)

    OdpowiedzUsuń
  14. Szamponów z tej serii nie miałam, ale odżywkę owszem...nie zakochałam się w niej..

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Właśnie testuje balsam i jest w miarę ok :)

      Usuń
  15. niedrogi i skuteczny, może pokuszę się na jakiś kosmetyk GP,ale raczej odżywkę, bo szamponów mam nadmiar:)

    OdpowiedzUsuń
  16. Nie miałam ani tej wersji, ani rumiankowej. Mam z łopianem większym i bardzo go lubię, więc może dla odmiany kupię ten Twój jak zdenkuje łopianowy :)

    OdpowiedzUsuń
  17. Przydałby mi się taki szampon :) Ostatnio szukałam kosmetyków GP w Rossmannie i nie mogłam ich znaleźć :(



    W wolnej chwili zapraszam do mnie na news :*

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. One się głównie znajdują w Naturze :) Rossmann posiada w sprzedaży przeważnie jeden jakiś szampon i odżywkę, ale czasem też nie mają ;)

      Usuń
  18. Jeśli pozbyłaś się po nim łupieżu i swędzenia to muszę po niego pójść, bo mam ten sam problem :/

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Do łupieżu polecam rumiankowy, spisuje się trochę lepiej ;))

      Usuń
  19. Jeszcze nie miałam nic z tej firmy, jakoś nie mówi do mnie, ale może pora się przełamać ;)

    OdpowiedzUsuń
  20. Polubiłam ich szampony, aktualnie używam nagietkowego :)

    OdpowiedzUsuń
  21. Z GP mam szampon łopianowy i jestem bardzo zadowolona :) Mam po nim bardzo miłe w dotyku włosy.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Zamierzam go właśnie kupić i przetestować ;)

      Usuń
  22. często go widywałam w drogeriach, ale jakoś nigdy mnie nie przekonywał, nie lubię takich 'ziołowych' kosmetyków. u mnie też by był duży problem z rozczesywaniem włosów niestety :(

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. także nie lubiłam takich kosmetyków - teraz nie wyobrażam sobie bez niego życia ;)

      Usuń
  23. nie lubię szamponów, które plączą włosy. :)

    OdpowiedzUsuń
  24. po twojej opinii mam ochotę go zakupić :) i również użwyam tej odżywki z Yves Rocher i jest naprawdę świetna. A to rozczesywanie bardzo mnie wkurza i nigdy nie mogę sobie z tym poradzić, ale teraz już wiem czego szukać by móc uporać się z moimi kręconymi włosami:) dzięki! To zawsze tak jest że jak nie ma tych SLS'ów to włosy aż tak się plączą? ;/

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Cieszę się, że komuś pomogłam :)
      Cóż, z tego co ja wiem, SLS odpowiada za pienienie się produktu. Jeśli szampon posiada coś łagodniejszego to także producent zastępuje inne szkodliwe składniki np taki które wytwarzają pozorny film na włosach dzięki któremu włosy lepiej i łatwiej się rozczesuje :)

      Usuń
  25. nie miałam okazji go stosować

    OdpowiedzUsuń
  26. Też przymierzam się do zakupu tego szamponu. Mam nadzieję że sprawdzi się na moich włosach.
    Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  27. mysle,ze to nastepny ktorego sprobuje gp:) aktualnie mam ten rumiankowy, o ktorym pisalas i mam mieszane uczucia ;) zobacze jak bedzie dalej..

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. a ja właśnie od pierwszego mycia się z nim polubiłam :)

      Usuń
  28. Muszę kiedyś wypróbować jakiś szampon z GP, ale taki, który nadaje się do włosów przetłuszczających się :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Jeśli przetłuszczają Ci się włosy to najlepszym szamponem będzie szampon do włosów suchych, a nie przetłuszczających się :) gdzieś kiedyś tak przeczytałam i pomógł mi i mojej siostrze :)

      Usuń
  29. Mam green pharmacy, ale do włosów przetłuszczających się i jak na razie nie jest źle ;-)

    OdpowiedzUsuń
  30. miałam z tej firmy olejek do włosów i byłam z niego zadowolona
    może i ten szampon by się u mnie sprawdził ;)

    OdpowiedzUsuń
  31. widziałam kiedyś na półce w kosmetycznym i zastanawiałam się nad jego kupnem z tym, że wersji rumiankowej:D

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Wersja rumiankowa jest moim zdaniem lepsza od tej ;) także polecam ;)

      Usuń
  32. o nie wiedziałam o tej wersji :) chetnie ją wybróuję :)

    OdpowiedzUsuń
  33. pozbyłaś się łupieżu? ja mam coś w stylu tego uporczywego strzepywania z kłaków;P ale teraz już rzadziej:) co do puszystości..niesamowicie mi jej brak! więc jeśli bym miała po nim coś fajnego na głowie to biere w ciemno;> opakowanie jest fajne:)

    OdpowiedzUsuń

Zapraszam do komentowania i wyrażania swojej opini! :)